Eviniz İçin Akıllı Teknoloji

 m1

Ana Fikir Aracınız konforlu, güvenli ve akıllı…. Peki ya eviniz? Zamanınızın büyük bir çoğunluğunu evinizde geçiriyorsunuz, istatistiksel verilere göre günde yaklaşık 10 saat. Ancak aracınızda geçirmiş olduğunuz zaman çok daha az. Buna rağmen aracınızda isteklerinizin, konforunuzun ve güvenliğinizin sağlanması için en modern teknolojiyi aramaktasınız. Elektrikli camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit, tam otomatik iklimlendirme, hırsızlığa karşı alarm sistemi, programlanabilen ısıtıcı ve kontrol edilebilir iç ve dış aydınlatma. Artık bunlar neredeyse standart olarak sunulmaktadır. Peki evinizde de bunları istemez miydiniz ? İsteklerinizi tanıyan, öğrenen ve ihtiyaçlarınıza uyum sağlayabilen teknoloji. Bugüne kadar hayatımızın birçok alanında, teknolojinin en iyi olanakları kullanılırken evimizde bundan yoksunduk. Ev otomasyonu sistemiyle yeni bir yaklaşımla ihtiyacınıza şimdiye kadar eşi görülmemiş çözümler sunmaktadır. Eviniz İçin Akıllı Teknoloji Sistem, özel tasarımı, yenilikçi teknolojisi ve konseptiyle ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sunar. Sistem Plug & Play özelliğiyle kolay kullanım ve isteğe bağlı olarak ilave ürünlerle genişletilebilir.
 • Sistem ile kablosuz ve kablolu ev otomasyonunu çözümleme.
 • Taşınma durumunda kolayca sökülüp beraber götürülebilme.
 • Ev otomasyonu ihtiyacının karşılanması için özel olarak tasarlanan BidCos® kablosuz protokolü ile haberleşebilme.
 • Ev içerisindeki cihazların durumlarının güncel olarak takip edilebilmesi.
Genel Bir Bakış
 • Aydınlatma Kontrolü
 • Ev Aletleri Kontrolü
 • Akıllı Kapı Kilidi
 • Pencere Kontrolü
 • Radyatör Kontrolü
 • Güvenlik Kontrolü - Kablosuz Duman Detektörü
 • Panjur, Tente ve Güneşlik Kontrolü
 • Hava Durumu
 • Akılı Telefonlar ve Tabletler Üzerinden Evinize Hükmedebilme
 

m2

  Aydınlatma Kontrolü m3 Bir dokunuşla çeşitli aydınlatmaları açıp kapayabilir yada belli bir oranda kısabilirsiniz. Keyifli bir akşam, DVD seyretmek için genelde hep aynı aydınlatma tercih edilmektedir. Hatta diğer günlük aktivelerinizde de; koridorda, yatak odasında, salonda ve mutfakta geçirmiş olduğunuz zamanları da sistem paneliyle kolay ve konforlu bir şekilde isteğiniz doğrultusunda programlayabilirsiniz. Bunun için salonunuza çeşitli dimmerler yerleştiriliyor. Bir dimmer tavan aydınlatmasını kontrol eder, diğeri de yer aydınlatmasını.  Koridorunuzun asma tavanındaki dimmer yatak odasına giden yolu kontrol eder.   Akşamları, sistem ile yapacağınız ayarlama doğrultusunda kullanabileceğiniz televizyon modu sayesinde bir tuş dokunuşuyla koridordaki aydınlatma kapatılabilmekte ve salonunuzda bulunan tavan aydınlatması ile yer aydınlatmalarınızı da kısabilirsiniz. Yatma zamanı programıyla da salonunuzdaki aydınlatmayı 60 saniye içerisinde yavaş yavaş kısarak kapatabilir, aynı zamanda koridor ışığını 2 dakika daha %40 oranında çalıştırabilirsiniz. Bunların yanı sıra tekli dimmerleri program üzerinden gayet rahat bir şekilde, 12 tuşlu kumanda üzerinden uzaktan kontrol edebilirsiniz.   Ev Aletleri Kontrolü m4Sınırsız imkanlar sağlayan bu sistem sayesinde güne mükemmel başlayın. sistem otomasyon dahiline alama- yacağınız neredeyse hiçbir şey yok. Ev aletleri ve multimedya aletleri de bir sorun yaratmamaktadır. Sabahları en sevdiğiniz müzikle ve bir fincan taze demlenmiş kahvenin kokusuyla uyandırıldığınızı hayal edin! Sizce de güne mükemmel bir başlangıç değil mi?
 • Kahve ve tost makinesinin belirlenen saatte çalıştırılması.
 • HIFI-sisteminizin dakik olarak sabah kalkma saatinizde devreye girmesi.
 • Eve gelme saatinizde televizyonun açılması.
  Akıllı Kapı Kilidi m5Karanlık bastığında jaluziler otomatik olarak iner ve her gece saat 23:00’da kapınızın kilidi otomatik olarak kilitlenir. Sistem merkez ünitesi üzerinden otomatik olarak programlanan senaryolar yürütülebilir. Bütün jaluzilere motor ve jaluzi aktör gerekmektedir. Bu sayede jaluziler radyo sinyalleri ile kapanır/açılır ya da yarım açık bırakılabilir. Kapı kilidi aktüatörünü beraberinde verilen uzaktan kumanda sayesinde anahtar gereksinimi olmadan kapınızı kitler yada açar. Merkez ünite aynı zamanda kapı kilidine de programlanan emirleri kapının açılıp kilitlenmesini kontrol etmesi için gönderebilir. Kapı anahtar ile açılma fonksiyonuna hala sahiptir. Merkez ünite üzerinde istenen senaryo programlanarak hava karardığında bazı odaların jaluzilerini tam, bazılarını da yarıya kadar kapamak mümkündür. Sabah hava aydınlandığında tekrar programlanan senaryo üzerinden bütün jaluziler açılmaktadır. Aynı zamanda otomatik olarak gece saat 23:00’da kapı kilitlenip sabah saat 06:00’da kilit açılır (Sadece kilit!).   Pencere Kontrolü m6Pencerelerinizin konforlu bir şekilde otomatik olarak açılıp / kapanmasını, sessiz ve güvenli olarak sağlayabilirsiniz.
 • Ortam iklimlendirmesinin ve havalandırmanın istenen şekilde otomatik olarak yarılanması.
 • Düzenli havalandırmanın yapılması ile küf oluşumunun önlenerek yapı malzemelerinizin korunmasının sağlanması.
 • Kolay montaj, ayarlama ve devreye alma imkanı.
 • Beraberinde verilen Akü-Pack sayesinde dahili enerji kaynağı ya da dış besleme bağlama imkanı.
  Radyatör Kontrolü m7Radyo aktüatörü oda sıcaklığını programlanabilen zaman dahilinde otomatik olarak ayarlar. Böylece geceleri ya da bir pencere açık olduğunda odanın peteğini kısabilir ve kapatabilirsiniz. Bu size % 30’lara varan enerji tasarrufu sağlar ve bu sayede hem tasarruf edebilir hem de çevreyi koruyabilirsiniz. ·      Kolay ve ayrı ayrı programlanabilen kablosuz duvar termostatları oda ısısını ölçerek kablosuz radyatör aktüatörlerine programlanan senaryoyu bildirerek oda sıcaklığını istenen seviyede tutar ya da kapatır.
 • Örneğin evden ayrılma durumunda ya da uyurken oda sıcaklıklarını düşürebilir; uyanmadan ya da işten eve gelmeden önce tekrar yükseltebilirsiniz.
 
 • Radyatör sistemi merkez ünite ile beraber ya da yalnız olarak da çalışabilmektedir.
    Güvenlik Kontrolü – Kablosuz Duman Detektörü m8İç ve dış ortam hareket algılayıcılarının yanı sıra pencere ve kapılara da kolaylıkla monte edilebilen sensorlar sayesinde merkez ünitenin programlamış olduğunuz senaryo dahilinde evin içindeki ve dışındaki bütün aydınlatmaları yakarak güvenlik sisteminizdeki sireni aktif edebilmektedir. Bununla beraber belirlemiş olduğunuz bir numarayı arayarak güvenlik ihlalini bildirebilmektedir. m9Yangın durumunda kablosuz duman detektörü kullanıcı tarafından önceden tanımlanmış senaryo dahilinde alarm vermekte ve görsel ikaz olarak da yatak odanızın ışığını açabilmektedir.    
 • Güvenlik ihlali durumunda saniyeler içerisinde farklı senaryoların devreye alınması.
 • Güvenlik ihlali durumunda bulunulan bölgenin tanımlanması ve bu bölgeye ait yada genel olarak tüm aydınlatmaların açılması.
 • Yangın tehlikesi durumunda acil çıkış yapılabilmesi amacıyla kapı kilitlerinin ve ev aydınlatmalarının açılması.
 • Yangın tehlikesi durumunda istenen bir kişiye otomatik olarak sistem tarafından yangın ihbarının yapılması.
Gibi çeşitli senaryo tanımlamaları geliştirilip uygulanabilmekte.   Tente ve Güneşlik Kontrolü   m10Mangal keyfiniz sırasında size, teras ve bahçe aydınlatmalarının yanı sıra tentenizin kablosuz kumanda sayesinde rahat bir şekilde kontrol edilmesi imkanını sunuyoruz. Teras ve bahçe aydınlatmalarının kontrolü için 2 kanal yüzey dimeri montajı gerekmektedir. Kanalın birine teras aydınlatmasını, diğerine de bahçe aydınlatmasını programlayabilirsiniz. Kablosuz tente motoruna monte edilen jaluzi aktüatörü sayesinde tentenizi de kablosuz olarak açıp kapayabilirsiniz. 12 tuşlu uzaktan kumanda bunların kullanımını zahmetsiz bir şekilde yapmanızı sağlamaktadır. Bu tuşlardan ikisiyle teras aydınlatmasını, ikisiyle bahçe aydınlatmasını ve diğer iki tuş gurubu ile de tente kontrolünü yapabilme imkânına sahipsiniz.  
 • Sıcak ve güneşli günlerde kablosuz termostat sayesinde otomatik olarak tentenizi aktive edip gölge ve serinlik sağlayabilirsiniz.
 
 • Programlanmış senaryonuz üzerinden, tatilde bile olsanız, sanki evde biri varmış gibi panjurlarınızı, tentenizi ve güneşliklerinizi günün belli saatlerinde açıp kapayabilirsiniz.
  Hava Durumu m11Anlık olarak çoklu ölçümle Hava durumu / Klima bilgilerini gösterebilmektedir. Sistem tarafından yapılan ölçümler dokunmatik ekranı üzerinde gösterilme imkanına sahiptir.   İsterseniz ikinci bir çıkışla hava durumunu anlık olarak bilgisayarınızda da takip edebilirsiniz. Böylece her türlü hava muhalefetinden haberdar olursunuz.   Sistem üzerinden tanımlanan senaryolar dâhilinde rüzgâr çıktığında tentenizin hasar görmemesi için kapanmasını, havalandırma amaçlı açık bırakılan pencerelerin yağmur yağdığında otomatik olarak kapanmasını sağlayabilirsiniz.   Akılı Telefon ve Tabletler Üzerinden Evinize Hükmedin m12Akılı telefon ve tabletler üzerinden kolay bir şekilde kontrol edilebilmektedir. Sistem direkt olarak arada ilave bir bilgisayar gerekmeden ana modüle bağlanabilmektedir. Bir uygulama vasıtasıyla ile kolay bir şekilde WLAN üzerinden ışıklarınızı, peteklerinizi veya sistem üzerinde tanımlamış olduğunuz herhangi bir cihaza hükmedebilirsiniz ya da direkt olarak telefonunuzu kapınızı açmak için elektronik anahtar olarak kullanabilirsiniz.